AB “Linas Agro Group” dibina jaunu uzņēmumu Latvijā un sāk būvniecības darbus sēklu rūpnīcai Iecavā.

2023 07 31

AB “Linas Agro Group” dibina jaunu uzņēmumu Latvijā un sāk būvniecības darbus sēklu rūpnīcai Iecavā.

AB “Linas Agro Group” šā gada jūnijā, Latvijā, nodibināja uzņēmumu SIA “Dotnuva Seeds” (Lietuvā UAB “Dotnuva Seeds”). Jaundibinātais uzņēmums tika atdalīts no uzņēmuma UAB “Dotnuva Baltic”, tādējādi pilnībā atdalot 2 līdz šim līdzās pastāvējušas darbības jomas –  sertificētu sēklu ražošanu un lauksaimniecības tehnikas tirdzniecību.
Jau šī gada ietvaros Iecavā tiks uzsākta SIA “Dotnuva Seeds” sēklu ražotnes būvniecība. Ražotnes mērķis ir nodrošināt pieaugošo pieprasījumu pēc kvalitatīva sertificēta sēklas materiāla Latvijas un Igaunijas tirgū. Pateicoties jaunajai ražotnei, Latvijas lauksaimniekiem būs iespēja ātrāk saņemt sēklas materiālu un tiks atvieglots loģistikas process sēklu piegādēm uz Igauniju.
UAB “Dotnuva Seeds” ģenerāldirektors Jonas Bakšys informē, ka plānotie ieguldījumi jaunajā ražotnē varētu sasniegt līdz 7,4 milj. EUR. Paredzētā rūpnīcas ražošanas jauda spēs gadā sagatavot 20 000 t sertificēta sēklas materiālu, ar iespēju palielināt jaudu līdz 30 000 t. Plānotā uzglabāšanas platība – 3000 m2. Paredzēts, ka sēklu ražotne darbu sāks 2025 – 2026. gadā.
 
“Pēdējos gados ievērojami ir pieaudzis pieprasījums pēc “Dotnuvas Baltic” saražotā sertificētā sēklas materiāla. Pēdējo piecu gadu laikā “Dotnuva Baltic”sertificēto sēklu pārdošanas apjoms palielinājies par 33 %. 2018–2019. gadā Dotnuvas sēklu ražotnē tika saražotas 20 129 t sēklas, savukārt 2022–2023. gadā produkcijas apjoms sasniedza 26 900 t. Izaugsmi galvenokārt ir ietekmējis tirdzniecības apjoma pieaugums Latvijas un Igaunijas tirgos, kā arī pieaugošais eksports uz citām Eiropas valstīm, kas liecina par sēklu kvalitāti, ko novērtē arī mūsu klienti – lauksaimnieki. Pašlaik sēklu ražotne Dotnuvā, Lietuvā saražo aptuveni 27 000 tonnas sēklas materiālu gadā, kas ir aptuveni 90 % no mūsu kopējās jaudas, tāpēc, lai nodrošinātu netraucētu sertificētu sēklu piegādi mūsu klientiem, mums ir jāpalielina ražošanas jauda, ceļot jaunu rūpnīcu Latvijā, kas nosegs pieprasījumu Latvijā un Igaunijā. Pirmajā ražotnes darbības posmā plānojam nodrošināt 15 darba vietas. Attīstoties un pieaugot ražošanas apjomiem plānots ieviest darbu maiņās, tādēļ attiecīgi iespējams palielināsies nepieciešamība arī pēc darbaspēka.” stāsta UAB “Dotnuva Seeds” vadītājs Jonas Bakšys. 

Pēc UAB un SIA “Dotnuva Seeds” dibināšanas, šā zīmola produkciju turpinās tirgot “Linas Agro” uzņēmuma pārdošanas komandas Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.  
Lai klienti katru gadu varētu izvēlēties labākās sēklu šķirnes, uzņēmums sadarbojas ar 30 selekcionāriem no dažādām Eiropas valstīm. “Jo vairāk šķirņu izpētīts, jo lielāka iespēja ir atklāt labāku un produktīvāku,” ar pārliecību saka UAB “Dotnuva Seeds” ģenerāldirektors.
 

Linasagro.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu