AB "Linas Agro Group" vairs nesadarbosies ar Krievijas un Baltkrievijas uzņēmumiem

2022 03 01

AB "Linas Agro Group" vairs nesadarbosies ar Krievijas un Baltkrievijas uzņēmumiem

AB “Linas Agro Group”, ņemot vērā situāciju Ukrainā, restrukturizē uzņēmuma turpmāko darbību. Grupas uzņēmumi meklēs alternatīvus piegādātājus, kā arī neplānos un neveiks jaunus darījumus ar Krieviju un Baltkrieviju. Papildus AB “Linas Agro Group” sniedz arī finansiālu atbalstu kara skartajiem Ukrainas iedzīvotājiem. SIA “Linas Agro” ir daļa no Grupas uzņēmuma un pilnībā atbalsta palīdzības sniegšanu Ukrainai, kā arī ievieš pārmaiņas savā darbībā, balstoties uz Grupas kopējām vērtībām un, solidarizējoties ar Ukrainas tautu.
“Mēs pārtraucam tirdzniecības attiecības ar Krievijas un Baltkrievijas uzņēmumiem, vairs neiepirksim nekādas preces no šīm valstīm, kā arī nepiegādāsim preces pašu pārvaldītajiem uzņēmumiem šajās valstīs. Šobrīd ceļā uz Lietuvu (un arī Latviju) ir vairākas kravas no Ukrainas, Baltkrievijas un Krievijas pārtikas un lopbarības ražošanai, bet mēs nezinām, vai tās veiksmīgi sasniegs galamērķi. Šobrīd izvērtējam un cenšamies vadīt iespējamo finansiālo ietekmi, kas jebkurā gadījumā koncernam nebūs būtiski.”: vēsta AB Linas Agro Group valdes priekšsēdētājs Darius Zubas.
Gandrīz pirms 8 mēnešiem, iegādājoties KG Group, AB Linas Agro Group kļuva arī par uzņēmumu īpašnieku Krievijā un Baltkrievijā. “Krievijā un Baltkrievijā mums ir pa diviem uzņēmumiem, kas darbojas lauksaimniecības produkcijas nozarē. Jau kādu laiku cenšamies šos uzņēmumus pārdot, meklējam tiem pircējus.”: informē D. Zubas.
Pagājušajā nedēļā, AB Linas Agro Group meitas uzņēmums AB “Kauno Grūdai”  piešķīra 10 000 vienības dažādu produktu “Pārtikas bankai”, kas gatavo pārtikas pakas bēgļiem no Ukrainas, kas ierodas Lietuvā. Četri grupas uzņēmumi - AB “Kauno grūdai”, AB “Linas Agro”, UAB “Dotnuva Baltic” un UAB “Linas Agro Grūdų centras” - atvēlēs 130 tūkst. Eur lielu finansiālu atbalstu Ukrainai.


AB “Linas Agro Group”, kura sastāvā ir arī SIA “Linas Agro” ir lielākā lauksaimniecības un pārtikas ražošanas uzņēmumu grupa Baltijas valstīs, ko veido 75 meitas uzņēmumi un trīs asociētie uzņēmumi, kas darbojas 8 valstīs. AB “Linas Agro Group”  kopumā nodarbina 5398 darbiniekus. AB “Linas Agro Group” darbojas visā pārtikas ražošanas ķēdē "no lauka līdz galdam": uzņēmuma vadītie uzņēmumi ražo, gatavo un realizē lauksaimniecības produkciju un pārtikas produktus, kā arī piegādā preces un pakalpojumus lauksaimniekiem.


Papildus informācija:
AB Linas Agro Group finanšu direktors Mažvyds Šileika (Lietuva)
Mob. t. 8 619 19 403
m.sileika@linasagro.lt
 

Linasagro.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu