Linas Agro ierīko izmēģinājuma laukus Mazblīdenē

2021 10 13

Linas Agro ierīko izmēģinājuma laukus Mazblīdenē

Linas Agro komanda, sadarbībā ar Latvijas Augu aizsardzības un pētniecības centru, šajā rudenī ir ierīkojusi izmēģinājumu lauku Mazblīdenē, šosejas A9 (Rīga-Liepāja) labajā pusē. Izmēģinājuma lauka mērķis ir pārbaudīt Linas Agro piedāvājumā esošās ziemas kviešu šķirnes un dažādus mēslošanas un augu aizsardzības līdzekļus – gan speciāli ierīkotos izmēģinājumu lauciņos, gan reālā ražojošā laukā. Iegūtie zinātniskie dati tiks izmantoti Linas Agro informatīvajos materiālos (tai skaitā graudaugiem noteiksim tilpummasu, krišanas skaitli, proteīna saturu graudos, lipekli, 1000 graudu masu u.c. rādītājus), savukārt, ražojošā lauka rezultātus un šķirņu salīdzinājumus varēs novērot ikviens interesents, kas apmeklēs izmēģinājuma lauku klātienē, vai, iepazīstoties ar mūsu veidotajiem foto un video apskatiem.

(Kartē atzīmēta lauka atrašanās vieta)

Šobrīd paveiktais

Nepilnu 3 ha platībā septembrī tika ierīkotas lielās slejas 5 dažādām ziemas kviešu šķirnēm un mazie, profesionālie izmēģinājuma lauciņi šīm pašām ziemas kviešu šķirnēm un augu aizsardzības, mēslošanas līdzekļiem. Augsnei tika veikta pilna apstrāde, tā ir ļoti mālaina un mitra, priekšaugs – ziemas kvieši, vēl sezonu iepriekš – ziemas rapši. Pirms sējas lietots NPK pamatmēslojums. Visas 5 graudaugu šķirnes iesētas 15. septembrī, sākot ar sējas brīdi, līdz pat ražas novākšanai, sekosim līdzi šo šķirņu attīstībai: SU Hymalaya, Balitus, Etana, Asory, Lakaja DS (klikšķinot uz šķirnes nosaukuma automātiski tiksi novirzīts uz šķirnes aprakstu).

Lielajās slejās tiks izmantota saimniecībā pielietotā mēslošanas/miglošanas metode, savukārt, mazajos izmēģinājuma lauciņos, kas veidoti 5 atkārtojumos, pārbaudīsim augu aizsardzības līdzekļu un mikroelementu ietekmi uz augiem. Uz lauka tiks izmantoti produkti no mūsu partneriem ADAMA, AGRONUTRITION, BASF, BAYER, SYNGENTA. 8. oktobrī izmēģinājuma lauciņi tika pirmo reizi apstrādāti ar herbicīdiem nezāļu ierobežošanai pēc Linas Agro shēmas, 13. oktobrī tika smidzināts ārpus sakņu mēslojums. Vēl priekšā ir lielā lauka apstrāde, pēc kuras jau varēsim veikt pirmos secinājumus un plānot darbus pavasara cēlienam.

Sekojiet līdzi jaunumiem par mūsu izmēģinājumu lauku Linas Agro Facebook lapā un Youtube kontā, kā arī pavasara sezonā ceram uz labvēlīgiem apstākļiem, lai tiktos klātienē uz kopīgām Lauka apskatēm! Uz visiem laukiem plānā ir izvietot arī informatīvas zīmes, lai tos var apskatīt individuāli. 

Zemāk fotogrāfijās ieskats kā mūsu izmēģinājuma lauks izskatījās septembrī un oktobra sākumā.

 

Linasagro.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu