Linas Agro plāno būvēt jaunu sēklu ražotni

2022 12 19

Linas Agro plāno būvēt jaunu sēklu ražotni

LINAS AGRO GROUP koncerns sēklu ražošanas biznesā piedzīvos būtiskas pārmaiņas: sēklu ražošanas procesu nodrošinās jauns uzņēmums "Dotnuva Seeds", un ražošana tiks paplašināta,būvējot jaunu rūpnīcu Latvijā. Sēklu ražošana un izplatīšana joprojām būs viena no galvenajām biznesa prioritātēm, jo ​​izaugsmes potenciāls ir ļoti augsts.
UAB "Dotnuva Baltic", kas ietilpst "Linas Agro Group" sastāvā un aizņem lielāko daļu no sertificētu sēklu tirgus Lietuvā, kā arī ir viena no lielākajām sēklu sagatavošanas rūpnīcām Baltijas valstīs. Esam priecīgi paziņot,ka 2024.gadā plānots uzsākt jaunas sēklu sagatavošanas rūpnīcas celtniecību Latvijā, Iecavā. 2023.gadā plānots reģistrēt atsevišķu jaunu uzņēmumu UAB "Dotnuva Seeds", kas turpinās orientēties uz sēklu sortimenta attīstību, šķirņu atlasi, kvalitātes nodrošināšanu un ražošanas jaudas palielināšanu.


UAB "Dotnuva Baltic" izpilddirektora Jonas Bakšys komentārs:  "Pēdējos gados, pieaugot sēklu eksportam uz Eiropu un pieaugot izaugsmes potenciālam Baltijas valstīs, redzam, ka pašreizējās rūpnīcas jaudas tam vairs nav pietiekamas. Jaunā sēklu rūpnīca Latvijā spēs apkalpot pieprasījumu pēc Latvijā un Igaunijā sertificētām sēklām. Plānotā ražošanas jauda ir 20 tūkst.t sēklu gadā ar iespēju palielināt jaudu līdz 30 tūkst.t, uzglabāšanas platības - 3000 m². Ceram, ka sēklu sagatavošanas rūpnīca darbu uzsāks 2025-2026 gadā, un projekta īstenošanai izmantosim pieredzi, kas mums jau ir uzņēmumu grupā - sēklu ražošanā, ražošanas iekārtu uzstādīšanā un sēklu sagatavošanas procesos" .


UAB "Dotnuva Baltic" sēklu rūpnīca Dotnuvā,Lietuvā, sagatavoja 24.8. tonnu sertificētu sēklu 2021-2022 finanšu gadā, jeb par 6% vairāk nekā pērn. Tas ir 32% no visa Lietuvā sertificēto sēklu daudzuma. Sertificēto sēklu galvenais noieta  tirgus joprojām ir Lietuva, Latvija un Igaunija, bet 2021-2022 gada sezonas laikā "Dotnuva Seeds" eksporta apjomi pieauga pat 2,5 reizes. Daļa sēklu materiāla – graudaugu un stiebrzāļu sēklas – nonākusi Vācijā, Itālijā, Nīderlandē, Francijā un citās valstīs.
2018-2020 gada sezonā "Dotnuva Baltic" paplašināja sēklu sagatavošanas jaudu un optimizēja loģistiku, 2021.gadā investēja modernā 3500 m² noliktavā, kas palielināja uzglabāšanas platības Dotnuvā par 89%.


„Sertificēto sēklu apjoms Rietumeiropas valstīs sasniedz aptuveni 50% no sējumu platības, bet Baltijas valstīs tikai 15-20%. Vadošajās lauksaimniecības valstīs šis rādītājs sasniedz pat 90%.  Paredzams, ka tuvākajos gados Baltijas valstis pietuvosies vismaz Eiropas vidējam līmenim. Tāpēc, pieaugot pieprasījumam pēc sertificētām sēklām Lietuvā, Latvijā un Igaunijā, ir nepieciešams vairāk kvalitatīvu sēklu.": komentē Jonas Bakšys, Dotnuva Baltic izpilddirektors.


 

Linas Agro plāno būvēt jaunu sēklu ražotni

Linasagro.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu