Labākie digitālie saimniecības pārvaldības risinājumi vienuviet

2023 11 02

Labākie digitālie saimniecības pārvaldības risinājumi vienuviet

Geoface ir digitāla lauksaimniecības pārvaldības sistēma, kas sniedz lauksaimniekiem,lauksaimniecības uzņēmumiem un agronomiem vērtīgu informāciju par viņu saimniecībām.Mūsu misija ir nodrošināt vienkāršu un efektīvu saimniecības pārvaldību, izmantojotdigitālās tehnoloģijas, lai dotu iespēju pieņemt uz datiem balstītus lēmumus.
Geoface ir izstrādāta Latvijas lauku saimniecībām ar lietotājiem pieejamu atbalsta dienestu Latvijā.

Kādi ir būtiskākie ieguvumi, ko sniedz šī sistēma?


1. Lauku monitorings
Ar satelīta datu palīdzību sistēmā iespējams sekot līdzi augu attīstībai uz lauka vai identificēt problemātiskāsvietas. Šī tehnoloģija ļauj konstatēt, kurās vietās uz lauka ir zema veģetācija vai pilnībā nenotiek augu attīstība,līdz ar to saimnieks var laikus izlemt, kā rīkoties tālāk. Savukārt ar faPAR indeksu aprē- ķinām biomasu uz lauka,kas lietotājiem dod iespēju sekot līdzi ražas apjoma potenciālam. Sistēmā ir lauka izpētes rīks, ar kura palīdzībuiespējams atzī- mēt precīzas koordinātas, pievienot komentārus, piezīmes un foto attēlus.

2. Dokumentu pārvaldība
Šogad daudziem lauksaimniekiem esam palīdzējuši sagata- voties VAAD pārbaudēm. Parasti sākam ar noliktavas uzskaiti, kas dod iespēju uzraudzīt un kontrolēt preču kustību un krājumus saimniecībā. Lietotāji noliktavā ievada iegādātos produktus, saplāno vai izveido darbus uz laukiem, un tālāk sistēma pati aprēķina preču atlikumus un finanšu plūsmu. Kad plānotie darbi ir pabeigti, automātiski izveidojas atskaites par AAL un minerālmēslu izlietojumu. Atskaites no sistēmas var ērti lejupielādēt Excel vai PDF formātā.

 

3. Precīzā mēslošana
Balstoties uz satelīta datiem, Geoface sistēma aprēķina slā- pekļa devas nepieciešamību augiem uz lauka, kas savukārt ļauj izveidot mainīgā N mēslojuma devas kartes. Tālāk šīs kar- tes iespējams pārnest uz tehnikas termināli un mēslot laukus ar mainīgo devu. Šī funkcija sniedz iespēju ietaupīt izdevumus par slāpekļa minerālmēsliem, apgūt ekoshēmas atbalsta maksājumus, ir virzība Eiropas Savienības Zaļā kursa prasībām samazināt minerālmēslu lietojumu.
 

4. Vienkārša un ērta darbu plānošana
Pāris minūšu laikā iespējams saplānot sējas, smidzināšanas vai mēslošanas darbus. Sistēmā ir pieejams plašs produktu klāsts, kas ietver valstī reģistrētos AAL ar lietošanas devām un
marķējumu. Produktus ir iespēja izvēlēties no saraksta vai pašiem izveidot sēklas vai mēslošanas produktus, pievienojot informāciju par aktīvās vielas daudzumu. Saimniecības aktīvi izmanto mūsu sistēmu, lai veiktu izmaksu modelēšanu un analizētu, kuri produkti no kuriem piegādātājiem ir finansiāli izdevīgāki.

5. Telemātika
Nodrošinām telemātikas funkciju atsevišķu ražotāju tehni- kai, kas sniedz lauksaimniekiem iespēju efektīvi pārvaldīt savu tehnikas parku reāllaikā. Telemātikas datu analīze ļauj sekot līdzi tehnikas kustībai, degvielas patēriņam, darba stundām un motorstundām, palīdzot optimizēt darba procesus un resursu pārvaldību.
 

6. Finanšu aprēķini
Plānojot vai reģistrējot darbus saimniecībā, Geoface sistēma veic automātiskus finanšu aprēķinus, iekļaujot izdevumus, ieņēmumus un peļņu, gan saimniecības kopējā mērogā, gan par atsevišķiem laukiem un kultūrām. Šī funkcija ļauj rūpīgi analizēt un pārskatīt finanšu plūsmu saimniecībā.
 

7. Kartogrāfiskā informācija
Lietotājiem sistēmā ir pieejama LAD bloku karte, Google Maps karte, meliorācijas karte un kadastra karte.

Kā uzņēmums plāno attīstīt un paplašināt sistēmu nākotnē?
Viens no nākotnes izaicinājumiem, pie kā strādājam, ir nodrošināt datu apmaiņu starp Geoface un Valsts augu aizsardzības dienesta LIZ sistēmu. Mūsu klienti varēs izveidot atskaites savā Geoface kontā, pārbaudīt tās un nosūtīt uz LIZ sistēmu. Tas atvieglos lauksaimnieku ikdienu, viņi varēs veltīt vairāk laika darbiem uz lauka. Drīzumā arī plānojam ieviest jaunu sadaļu, kas būs veltīta augsnes apstrādes darbiem. Tā tiks izstrādāta, lai nodrošinātu pilnīgu saimniecības darbu uzskaiti un veidotu lauku vēsturi. Turpināsim ieklausīties klientu ieteikumos un izstrādāsim funkcijas, kas ļaus viņiem strādāt gudri un būt soli priekšā citiem, izmantojot digitālās priekšrocības.

Linasagro.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu