Agro ziņas

Minerālmēslu lietošana 2024
2024 02 13
Minerālmēslu lietošana 2024
Augi, tāpat kā citas dzīvas radības, sastāv no dažādiem elementiem, lai augs izaugtu un veidotu ražu tam ir nepieciešamas barības vielas. Visa pamats ir augsne – jo auglīgāka augsne, jo labāk –, lai to nenoplicinātu un raža pēc iespējas būtu kvalitatīvāka, un lielāka, to jānodrošina ar mēslojumu, kas ir sabalansēts atbilstoši veiktajām augsnes analīzēm. Augsnes analīzes nepieciešams veikt reizi 7 gados (atsevišķos novados reizi 5 gados – Dobeles, Jelgavas, Bauskas (izņemot Valles un Kurmenes pagastu), Mārupes, Olaines, Ķekavas, Salaspils, Ropažu, Ādažu, Saulkrastu un Siguldas (izņemot Lēdurgas pagastu) novadā), lai izvērtētu augsnes situāciju un turpmāk lietotu tos produktus, kas satur konkrētajai augsnei nepieciešamās/trūkstošās barības vielas, un netērētu līdzekļus produktu iegādē, kuru sastāvā esošās barības vielas augsnei papildus nav nepieciešamas. Tikai zinot augsnes analīžu rezultātus varam precīzi pielāgot nepieciešamos produktus, lai izdotos ekonomiska saimniekošana, un bagātīga augsne spētu dot maksimālo iespējamo ražu. 
Vairāk
Nando Expert izmēģinājumu dati Latvijā 2023.gada sezonā
2023 12 20
Nando Expert izmēģinājumu dati Latvijā 2023.gada sezonā
Piedāvājam ieskatu produkta Nando Expert lietošanā un izmēģinājumos Latvijas klimatiskajos apstākļos. Izmēģinājumu veica Latvijas Augu aizsardzības un pētniecības centra neatkarīgie eksperti. 
Vairāk
Izmēģinājumu rezultāti - AAL lietošana
2023 12 01
Izmēģinājumu rezultāti - AAL lietošana
SIA “Linas Agro” pagājušā sezonā ierīkoja 2 izmēģinājumu laukus, kuros salīdzināja Linas Agro piedāvājumā esošās ziemas kviešu, ziemas rapšu, ziemas miežu, rudzu un tritikāles šķirnes, kā arī tika ierīkoti augu aizsardzības līdzekļu un mikroelementu tehnoloģiju izmēģinājumi. Sezonas izskaņā lauksaimniekiem, Linas Agro rīkotajās lauku dienās, bija iespēja salīdzināt augu aizsardzības līdzekļu un mikroelementu ražotāju piedāvātās tehnoloģijas, pārrunāt ražotāju piedāvātās tehnoloģijas ar ražotāju pārstāvjiem un Linas Agro agronomiem, savukārt, šobrīd pēc sezonas un ražas novākšanas varam iepazīties un izanalizēt arī iegūtos zinātniskos datus.
Vairāk
Jaunais produktu sortiments augstvērtīgas lopbarības sagatavošanai
2023 11 23
Jaunais produktu sortiments augstvērtīgas lopbarības sagatavošanai
Piedāvājam iepazīties ar Linas Agro sortimentā esošajām sēklām, rulonu ietinamajām plēvēm un tīkliem - augstvērtīgas lopbarības sagatavošanai 2024.gada darba cēlienam. Šogad saviem klientiem piedāvāsim 2 jaunas kukurūzas šķirnes, viens no tiem ir kukurūzu sēklu maisījums, kā arī turpinām piedāvāt augstas kvalitātes zālāju maisījumu sēklas.
Vairāk
Labākie digitālie saimniecības pārvaldības risinājumi vienuviet
2023 11 02
Labākie digitālie saimniecības pārvaldības risinājumi vienuviet
Geoface ir digitāla lauksaimniecības pārvaldības sistēma, kas sniedz lauksaimniekiem,lauksaimniecības uzņēmumiem un agronomiem vērtīgu informāciju par viņu saimniecībām.Mūsu misija ir nodrošināt vienkāršu un efektīvu saimniecības pārvaldību, izmantojotdigitālās tehnoloģijas, lai dotu iespēju pieņemt uz datiem balstītus lēmumus. Geoface ir izstrādāta Latvijas lauku saimniecībām ar lietotājiem pieejamu atbalsta dienestu Latvijā.
Vairāk
Izmēģinājuma lauku rezultāti - ražas dati
2023 10 19
Izmēģinājuma lauku rezultāti - ražas dati
Viens no šī gada lielākajiem Linas Agro projektiem bija Lielās Lauku dienas, kuru ietvaros 2022.gada rudenī tika izveidoti profesionālie izmēģinājumu sējumi divos Latvijas reģionos - Saldus novadā, Vadakstes pagastā (z/s Birzes) un Siguldas novadā (z/s Bajāri). Izmēģinājumi tika veidoti divās daļās - profesionālie izmēģinājuma lauciņi mikroelementiem, augu aizsardzības līdzekļiem un sēklu šķirnēm (katrai nozarei atsevišķi), un lielās slejas - tikai šķirnēm, izmantojot saimniecības tehnoloģiju. Abos izmēģinājumos tika iesēti ziemas kvieši un rapši, savukārt z/s Bajāros papildus tika iesēti arī ziemas mieži, rudzi un tritikāle. Šajā rakstā dalīsimies ar rezultātiem šķirņu izmēģinājumos.
Vairāk
Ziemāju sēklu izsējas normas aprēķins
2023 08 08
Ziemāju sēklu izsējas normas aprēķins
Špikeris lauksaimniekam - izsējas normas aprēķins dažādiem kultūraugiem.
Vairāk
ZIEMAS RAPŠA SĒKLU AKCIJA
2023 07 19
ZIEMAS RAPŠA SĒKLU AKCIJA
Pērc ziemas rapša sēklas* un iegādājies 25kg starpkultūru maisījumus** tikai par 5 EUR+PVN (0,20 eur/kg)! Kāpēc ir nepieciešami zaļināšanas augi? Mērķtiecīgi audzējot zaļināšanas augus, varam uzlabot pamatkultūraugu ražu un kvalitāti. Ilgtermiņā audzējot zaļināšanas augus mēs uzlabojam augsnes auglību, kā arī šo augu audzēšanai piemīt daudzas citas priekšrocības, piemēram, augu saknes irdina augsni un veido tās struktūru, uzlabo mitruma un lietus ūdens novadīšanu dziļākos augsnes slāņos neveidojot lauku ilglaicīgu applūšanu, starpkultūras augu pārklājums samazina nezāļu augšanu, kā arī samazina augsnes erozijas iespējamību u.c.
Vairāk
Lielās LAUKU DIENAS 2023
2023 05 19
Uzņēmuma ziņas
Lielās LAUKU DIENAS 2023
Linas Agro komanda ielūdz Jūs apmeklēt mūsu Lielās Lauku dienas, kas norisināsies: 2.jūnijā, z/s Bajāri, Siguldas novadā no plkst. 11:00-20:00 Vieta:https://goo.gl/maps/oLmzUxvUykn756PR7 Ar vēl lielāku vērienu kā pērn, esam iesējuši ziemas kviešus, miežus, rudzus, tritikāli kā arī rapšus - lielajās slejās un mazajos izmēģinājumu lauciņos.
Vairāk
Kā izveidot ideālu piemājas mauriņu?!
2023 04 05
Kā izveidot ideālu piemājas mauriņu?!
Sākoties siltajam un saulainajam laikam, gan jau katrs no Jums ir prātojis, ka vēlētos pie mājās skaistu un ideālu zālienu, kur pavadīt vairāk laika ar tuvajiem. Zāliens pie mājas ir tāpat kā grīda mājā – mēs visi gribam, lai tas ir skaists, kopts un kalpo ilgu laiku.  
Vairāk
Herbicīdi divdīgļlapju nezālēm graudaugu sējumos
2023 04 03
Herbicīdi divdīgļlapju nezālēm graudaugu sējumos
Viens no zināmākajiem ADAMA pavasara herbicīdu produktiem ir Cleave, kas nodrošina divdīgļlapju kontroli graudaugu sējumos - ziemas/vasaras kvieši, ziemas/vasaras mieži, ziemas/vasaras tritikāle, auzas un rudzi. Cleave ierobežo izplatītākās divdīgļlapju nezāles, tās kuras parasti sagādā vislielākās galvassāpes, gan kultūraugu ražības ziņā, gan apgrūtina ražas novākšanu.
Vairāk
Pieredzes brauciens uz kukurūzas izmēģinājumiem Polijā
2022 09 26
Pieredzes brauciens uz kukurūzas izmēģinājumiem Polijā
Pagājušajā nedēļā Linas Agro Sēklu produktu grupas vadītāja Dace Kazlauska piedalījās Syngenta organizētajā Baltijas sēklu menedžeru pieredzes apmaiņas braucienā uz Poliju “Corn days in Poznan”. Pierdzes brauciena mērķis bija apskatīt dažādu šķirņu kukurūzu sējumus un uzzinātu vairāk par to audzēšanas tehnoloģijām, kā arī, lai iepazītos ar Syngenta sēklas piedāvājumu – Hyvido ziemas miežu (LA piedāvājumā: SY Toreroo, SY Baracooda) un ziemas rapšu šķirnēm (LA piedāvājumā: SY Ilona, SY Aganos, SY Alibaba). Kukurūzas izmēģinājumu lauki atradās selekcijas stacijā “COBORU” un brauciena ietvaros tika apmeklēta arī agro izstāde “Agro Show Bednary”, kur bija iespēja redzēt lauksaimniecības tehnikas piedāvājumu, kā arī dažādus risinājumus dārzkopības jomā.
Vairāk
Mikroorganismi un to loma augsnē
2022 05 19
Mikroorganismi un to loma augsnē
Lauksaimniecības nozarē strādājošie, jau kopš pērnā gada, izjūt būtisku cenu pieaugumu un produktu pieejamības samazināšanos minerālmēslu tirgū, kas rodas dažādu pasaules notikumu ēnā. Nav noslēpums, ka līdz šim valdošais uzskats bija, ka ar mēslošanas palīdzību tiek sasniegts labākais rezultāts augu attīstībai un ražai, bet, pieaugot minerālmēslu cenām, esam spiesti samazināt to normas un meklēt citus veidus kā kompensēt makroelementu un mikroelementu trūkumu. Kā alternatīva metode, lai saglabātu ražu, samazinot izmaksas un – iespēja kā strādāt videi draudzīgi, uzlabojot augsnes rādītājus, bioloģisko aktivitāti un samazinot barības vielu izskalošanos, ir jālieto produkti ar mikroorganismiem. Lai gan vēl patreiz mikroorganismi pilnībā nevar aizstāt NPK lietošanu, bet devas samazināt var. Šī ir sfēra, kuras nozīmīgums turpmākajos gados pieaugs.
Vairāk
Minerālmēslu lietošana un augsnes kaļķošana
2022 03 31
Minerālmēslu lietošana un augsnes kaļķošana
Augi, tāpat kā citas dzīvas radības, sastāv no dažādiem elementiem, lai augs izaugtu un veidotu ražu tam ir nepieciešamas barības vielas. Visa pamats ir augsne – jo auglīgāka augsne, jo labāk –, lai to nenoplicinātu un raža pēc iespējas būtu kvalitatīvāka, un lielāka, to jānodrošina ar mēslojumu, kas ir sabalansēts atbilstoši veiktajām augsnes analīzēm.
Vairāk
Ceļvedis lauksaimniekam - kā izvēlēties piemērotāko lopbarības zālāju maisījumu?
2022 02 28
Ceļvedis lauksaimniekam - kā izvēlēties piemērotāko lopbarības zālāju maisījumu?
Uzskatāms materiāls, kas, balstoties uz maisījuma piemērotību un augsnes tipu, palīdzēs saprast, kurš no lopbarības zālāju maisījumiem Jūsu saimniecībai ir piemērotākais. Kā arī, papildus ir norādītas izsējas normas un izmantošanas ilgums gados. Detalizēts katra maisījuma apraksts un sastāvs.
Vairāk
Vasarāju sēja un sēklas materiāls
2022 02 22
Vasarāju sēja un sēklas materiāls
Pamatā lielākās zemes platības saimniecībās ierasts apsēt jau rudenī, bet, lai mazinātu dažādus riskus ziemāju sējumu nepārziemošanas gadījumā, vai, lai kompensētu augšanas laikā radušos ražas zudumus, kā arī apsētu laukus, kuros raža tika novākta vēlāk, tādējādi nepaspējot tos apstrādāt rudenī, izvēlamies vasarāju kultūraugus. Piedāvātais vasarāju kultūraugu klāsts ir plašs, lai katra saimniecība varētu izvēlēties sev piemērotāko. 
Vairāk

Linasagro.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu