Agro ziņas

Ekoshēmas atbalsts par ekoloģiski nozīmīgu platību   - Linas Agro piedāvājums
2024 06 03
Ekoshēmas atbalsts par ekoloģiski nozīmīgu platību - Linas Agro piedāvājums
Ekoshēmas atbalsts par ekoloģiski nozīmīgu platību   - Linas Agro piedāvājums maisījumiem zaļmēslojumu augu papuvēm un starpkultūru sējumiem.
Vairāk
Produktu lietošanas shēmas - augu aizsardzības līdzekļi
2024 05 20
Produktu lietošanas shēmas - augu aizsardzības līdzekļi
Linas Agro Augu aizsardzības līdzekļu (AAL) sortimentā ir produkti no visiem lielākajiem AAL ražotājiem, tostarp unikāli produkti, kas pieejami tikai pie Linas Agro. Aktīvās sezonas laikā ir būtiski taupīt laiku, lai to var lietderīgi izmantot uz lauka, un viens no priekšnosacījumiem ir veiksmīga darbu plānošana - tieši tāpēc apkopojām AAL lietošanas shēmas no visiem ražotājiem dažādos kultūraugos (gan ziemāju, gan vasarāju sējumos). Lai Jūs jebkurā Jums ērtā brīdī varat pārliecināties, ka produktu lietojat pareizā devā pareizā laikā.  
Vairāk
Produktu lietošanas shēmas - mikroelementi
2024 04 26
Produktu lietošanas shēmas - mikroelementi
Linas Agro mikroelementu sortimentā ir produkti no tādām kompānijām kā Agronutrition, Yara, Van Iperen, Vitera un Nando. Lai vieglāk un ērtāk orientēties mikroelementu un saistītu produktu lietošanā dažādos kultūraugos, sadarbībā ar produktu ražotājiem, esam izveidojuši produktu lietošanas shēmas. Shēmās attēlotas lietošanas devas un laiki konkrētiem produktiem dažādās kultūrās (gan ziemāju, gan vasarāju sējumos).
Vairāk
JAUNUMS tirgū - MEGAFOL biostimulants no Syngenta
2024 04 25
JAUNUMS tirgū - MEGAFOL biostimulants no Syngenta
Megafol® ir šķidrs lapotnes biostimulants, kas ir īpaši izstrādāts, lai palīdzētu samazināt abiotisko stresu augiem, ko izraisa sausums, karstums, zema temperatūra un fiziski bojājumi. Ko MEGAFOL  dara? ·Megafol satur unikālu vitamīnu, aminoskābju, proteīnu, betaīnu un biomolekulu maisījumu, kas, regulāri lietojot, palīdz veicināt veģetatīvo attīstību un produktivitāti.  ·Megafol palīdz saglabāt ražu stresainos vides apstākļos un uzlabo augu kvalitāti un ražu normālos augšanas apstākļos.
Vairāk
Kam pievērst uzmanību atsākoties veģetācijai ziemāju sējumos
2024 04 04
Kam pievērst uzmanību atsākoties veģetācijai ziemāju sējumos
Šajā sezonā pavasaris ir iestājies salīdzinoši agri, augsne jau uz marta sākumu Kurzemē un Zemgalē bija pilnībā atkususi. Un Kurzemes pusē jau atsākās veģetācija. Ziemāju labībām un ziemas rapsim jau parādījās baltās saknītes. Vidzemē un Latgalē, kur pavasaris vienmēr atnāk vēlāk uz marta vidu sniegs no laukiem pamatā bija nokusis, bet veģetācija vēl atsākusies nebija.  Sākot plānot pavasara darbus, jāsāk noteikti ar mēslošanu, kā pirmo nepieciešams lietot NPK papildmēslojumu, ja tāds ir plānots saimniecībā. Vajadzētu sākt kaisīt tiklīdz ir iespējams uzbraukt uz lauka. Protams, paralēli jāizvērtē vai sējumi ir pārziemojuši, vai ir pietiekama augu biezība. Ja netiek lietots pavasarī NPK, noteikti nevajadzētu vilkt garumā ar slāpekļa mēslojumu, ieteicams būt lietot mēslojumu, kas satur sēru.
Vairāk
Zālāju izmēģinājuma rezultāti un faktori, kuri ietekmē to ražību
2024 03 13
Zālāju izmēģinājuma rezultāti un faktori, kuri ietekmē to ražību
Pēdējās sezonas lopkopju saimniecībām bijušas kā izaicinājums mainīgo laikapstākļu dēļ. Ilgstoši bezlietus periodi būtiski ietekmēja zālāju ražību, tā rezultātā esošie sējumi iespējams jāpārskata – vai visas sugas ir laukā, vai tauriņzieži, stiebrzāles ir pietiekamā daudzumā.
Vairāk
Minerālmēslu lietošana 2024
2024 02 13
Minerālmēslu lietošana 2024
Augi, tāpat kā citas dzīvas radības, sastāv no dažādiem elementiem, lai augs izaugtu un veidotu ražu tam ir nepieciešamas barības vielas. Visa pamats ir augsne – jo auglīgāka augsne, jo labāk –, lai to nenoplicinātu un raža pēc iespējas būtu kvalitatīvāka, un lielāka, to jānodrošina ar mēslojumu, kas ir sabalansēts atbilstoši veiktajām augsnes analīzēm. Augsnes analīzes nepieciešams veikt reizi 7 gados (atsevišķos novados reizi 5 gados – Dobeles, Jelgavas, Bauskas (izņemot Valles un Kurmenes pagastu), Mārupes, Olaines, Ķekavas, Salaspils, Ropažu, Ādažu, Saulkrastu un Siguldas (izņemot Lēdurgas pagastu) novadā), lai izvērtētu augsnes situāciju un turpmāk lietotu tos produktus, kas satur konkrētajai augsnei nepieciešamās/trūkstošās barības vielas, un netērētu līdzekļus produktu iegādē, kuru sastāvā esošās barības vielas augsnei papildus nav nepieciešamas. Tikai zinot augsnes analīžu rezultātus varam precīzi pielāgot nepieciešamos produktus, lai izdotos ekonomiska saimniekošana, un bagātīga augsne spētu dot maksimālo iespējamo ražu. 
Vairāk
Nando Expert izmēģinājumu dati Latvijā 2023.gada sezonā
2023 12 20
Nando Expert izmēģinājumu dati Latvijā 2023.gada sezonā
Piedāvājam ieskatu produkta Nando Expert lietošanā un izmēģinājumos Latvijas klimatiskajos apstākļos. Izmēģinājumu veica Latvijas Augu aizsardzības un pētniecības centra neatkarīgie eksperti. 
Vairāk
Izmēģinājumu rezultāti - AAL lietošana
2023 12 01
Izmēģinājumu rezultāti - AAL lietošana
SIA “Linas Agro” pagājušā sezonā ierīkoja 2 izmēģinājumu laukus, kuros salīdzināja Linas Agro piedāvājumā esošās ziemas kviešu, ziemas rapšu, ziemas miežu, rudzu un tritikāles šķirnes, kā arī tika ierīkoti augu aizsardzības līdzekļu un mikroelementu tehnoloģiju izmēģinājumi. Sezonas izskaņā lauksaimniekiem, Linas Agro rīkotajās lauku dienās, bija iespēja salīdzināt augu aizsardzības līdzekļu un mikroelementu ražotāju piedāvātās tehnoloģijas, pārrunāt ražotāju piedāvātās tehnoloģijas ar ražotāju pārstāvjiem un Linas Agro agronomiem, savukārt, šobrīd pēc sezonas un ražas novākšanas varam iepazīties un izanalizēt arī iegūtos zinātniskos datus.
Vairāk
Jaunais produktu sortiments augstvērtīgas lopbarības sagatavošanai
2023 11 23
Jaunais produktu sortiments augstvērtīgas lopbarības sagatavošanai
Piedāvājam iepazīties ar Linas Agro sortimentā esošajām sēklām, rulonu ietinamajām plēvēm un tīkliem - augstvērtīgas lopbarības sagatavošanai 2024.gada darba cēlienam. Šogad saviem klientiem piedāvāsim 2 jaunas kukurūzas šķirnes, viens no tiem ir kukurūzu sēklu maisījums, kā arī turpinām piedāvāt augstas kvalitātes zālāju maisījumu sēklas.
Vairāk
Labākie digitālie saimniecības pārvaldības risinājumi vienuviet
2023 11 02
Labākie digitālie saimniecības pārvaldības risinājumi vienuviet
Geoface ir digitāla lauksaimniecības pārvaldības sistēma, kas sniedz lauksaimniekiem,lauksaimniecības uzņēmumiem un agronomiem vērtīgu informāciju par viņu saimniecībām.Mūsu misija ir nodrošināt vienkāršu un efektīvu saimniecības pārvaldību, izmantojotdigitālās tehnoloģijas, lai dotu iespēju pieņemt uz datiem balstītus lēmumus. Geoface ir izstrādāta Latvijas lauku saimniecībām ar lietotājiem pieejamu atbalsta dienestu Latvijā.
Vairāk
Izmēģinājuma lauku rezultāti - ražas dati
2023 10 19
Izmēģinājuma lauku rezultāti - ražas dati
Viens no šī gada lielākajiem Linas Agro projektiem bija Lielās Lauku dienas, kuru ietvaros 2022.gada rudenī tika izveidoti profesionālie izmēģinājumu sējumi divos Latvijas reģionos - Saldus novadā, Vadakstes pagastā (z/s Birzes) un Siguldas novadā (z/s Bajāri). Izmēģinājumi tika veidoti divās daļās - profesionālie izmēģinājuma lauciņi mikroelementiem, augu aizsardzības līdzekļiem un sēklu šķirnēm (katrai nozarei atsevišķi), un lielās slejas - tikai šķirnēm, izmantojot saimniecības tehnoloģiju. Abos izmēģinājumos tika iesēti ziemas kvieši un rapši, savukārt z/s Bajāros papildus tika iesēti arī ziemas mieži, rudzi un tritikāle. Šajā rakstā dalīsimies ar rezultātiem šķirņu izmēģinājumos.
Vairāk
Ziemāju sēklu izsējas normas aprēķins
2023 08 08
Ziemāju sēklu izsējas normas aprēķins
Špikeris lauksaimniekam - izsējas normas aprēķins dažādiem kultūraugiem.
Vairāk
Lielās LAUKU DIENAS 2023
2023 05 19
Uzņēmuma ziņas
Lielās LAUKU DIENAS 2023
Linas Agro komanda ielūdz Jūs apmeklēt mūsu Lielās Lauku dienas, kas norisināsies: 2.jūnijā, z/s Bajāri, Siguldas novadā no plkst. 11:00-20:00 Vieta:https://goo.gl/maps/oLmzUxvUykn756PR7 Ar vēl lielāku vērienu kā pērn, esam iesējuši ziemas kviešus, miežus, rudzus, tritikāli kā arī rapšus - lielajās slejās un mazajos izmēģinājumu lauciņos.
Vairāk
Kā izveidot ideālu piemājas mauriņu?!
2023 04 05
Kā izveidot ideālu piemājas mauriņu?!
Sākoties siltajam un saulainajam laikam, gan jau katrs no Jums ir prātojis, ka vēlētos pie mājās skaistu un ideālu zālienu, kur pavadīt vairāk laika ar tuvajiem. Zāliens pie mājas ir tāpat kā grīda mājā – mēs visi gribam, lai tas ir skaists, kopts un kalpo ilgu laiku.  
Vairāk
Herbicīdi divdīgļlapju nezālēm graudaugu sējumos
2023 04 03
Herbicīdi divdīgļlapju nezālēm graudaugu sējumos
Viens no zināmākajiem ADAMA pavasara herbicīdu produktiem ir Cleave, kas nodrošina divdīgļlapju kontroli graudaugu sējumos - ziemas/vasaras kvieši, ziemas/vasaras mieži, ziemas/vasaras tritikāle, auzas un rudzi. Cleave ierobežo izplatītākās divdīgļlapju nezāles, tās kuras parasti sagādā vislielākās galvassāpes, gan kultūraugu ražības ziņā, gan apgrūtina ražas novākšanu.
Vairāk

Linasagro.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu