Agro ziņas

Ziemāju sēklu izsējas normas aprēķins
2023 08 08
Ziemāju sēklu izsējas normas aprēķins
Špikeris lauksaimniekam - izsējas normas aprēķins dažādiem kultūraugiem.
Vairāk
ZIEMAS RAPŠA SĒKLU AKCIJA
2023 07 19
ZIEMAS RAPŠA SĒKLU AKCIJA
Pērc ziemas rapša sēklas* un iegādājies 25kg starpkultūru maisījumus** tikai par 5 EUR+PVN (0,20 eur/kg)! Kāpēc ir nepieciešami zaļināšanas augi? Mērķtiecīgi audzējot zaļināšanas augus, varam uzlabot pamatkultūraugu ražu un kvalitāti. Ilgtermiņā audzējot zaļināšanas augus mēs uzlabojam augsnes auglību, kā arī šo augu audzēšanai piemīt daudzas citas priekšrocības, piemēram, augu saknes irdina augsni un veido tās struktūru, uzlabo mitruma un lietus ūdens novadīšanu dziļākos augsnes slāņos neveidojot lauku ilglaicīgu applūšanu, starpkultūras augu pārklājums samazina nezāļu augšanu, kā arī samazina augsnes erozijas iespējamību u.c.
Vairāk
Lielās LAUKU DIENAS 2023
2023 05 19
Uzņēmuma ziņas
Lielās LAUKU DIENAS 2023
Linas Agro komanda ielūdz Jūs apmeklēt mūsu Lielās Lauku dienas, kas norisināsies: 2.jūnijā, z/s Bajāri, Siguldas novadā no plkst. 11:00-20:00 Vieta:https://goo.gl/maps/oLmzUxvUykn756PR7 Ar vēl lielāku vērienu kā pērn, esam iesējuši ziemas kviešus, miežus, rudzus, tritikāli kā arī rapšus - lielajās slejās un mazajos izmēģinājumu lauciņos.
Vairāk
Kā izveidot ideālu piemājas mauriņu?!
2023 04 05
Kā izveidot ideālu piemājas mauriņu?!
Sākoties siltajam un saulainajam laikam, gan jau katrs no Jums ir prātojis, ka vēlētos pie mājās skaistu un ideālu zālienu, kur pavadīt vairāk laika ar tuvajiem. Zāliens pie mājas ir tāpat kā grīda mājā – mēs visi gribam, lai tas ir skaists, kopts un kalpo ilgu laiku.  
Vairāk
Herbicīdi divdīgļlapju nezālēm graudaugu sējumos
2023 04 03
Herbicīdi divdīgļlapju nezālēm graudaugu sējumos
Viens no zināmākajiem ADAMA pavasara herbicīdu produktiem ir Cleave, kas nodrošina divdīgļlapju kontroli graudaugu sējumos - ziemas/vasaras kvieši, ziemas/vasaras mieži, ziemas/vasaras tritikāle, auzas un rudzi. Cleave ierobežo izplatītākās divdīgļlapju nezāles, tās kuras parasti sagādā vislielākās galvassāpes, gan kultūraugu ražības ziņā, gan apgrūtina ražas novākšanu.
Vairāk
Pieredzes brauciens uz kukurūzas izmēģinājumiem Polijā
2022 09 26
Pieredzes brauciens uz kukurūzas izmēģinājumiem Polijā
Pagājušajā nedēļā Linas Agro Sēklu produktu grupas vadītāja Dace Kazlauska piedalījās Syngenta organizētajā Baltijas sēklu menedžeru pieredzes apmaiņas braucienā uz Poliju “Corn days in Poznan”. Pierdzes brauciena mērķis bija apskatīt dažādu šķirņu kukurūzu sējumus un uzzinātu vairāk par to audzēšanas tehnoloģijām, kā arī, lai iepazītos ar Syngenta sēklas piedāvājumu – Hyvido ziemas miežu (LA piedāvājumā: SY Toreroo, SY Baracooda) un ziemas rapšu šķirnēm (LA piedāvājumā: SY Ilona, SY Aganos, SY Alibaba). Kukurūzas izmēģinājumu lauki atradās selekcijas stacijā “COBORU” un brauciena ietvaros tika apmeklēta arī agro izstāde “Agro Show Bednary”, kur bija iespēja redzēt lauksaimniecības tehnikas piedāvājumu, kā arī dažādus risinājumus dārzkopības jomā.
Vairāk
Mikroorganismi un to loma augsnē
2022 05 19
Mikroorganismi un to loma augsnē
Lauksaimniecības nozarē strādājošie, jau kopš pērnā gada, izjūt būtisku cenu pieaugumu un produktu pieejamības samazināšanos minerālmēslu tirgū, kas rodas dažādu pasaules notikumu ēnā. Nav noslēpums, ka līdz šim valdošais uzskats bija, ka ar mēslošanas palīdzību tiek sasniegts labākais rezultāts augu attīstībai un ražai, bet, pieaugot minerālmēslu cenām, esam spiesti samazināt to normas un meklēt citus veidus kā kompensēt makroelementu un mikroelementu trūkumu. Kā alternatīva metode, lai saglabātu ražu, samazinot izmaksas un – iespēja kā strādāt videi draudzīgi, uzlabojot augsnes rādītājus, bioloģisko aktivitāti un samazinot barības vielu izskalošanos, ir jālieto produkti ar mikroorganismiem. Lai gan vēl patreiz mikroorganismi pilnībā nevar aizstāt NPK lietošanu, bet devas samazināt var. Šī ir sfēra, kuras nozīmīgums turpmākajos gados pieaugs.
Vairāk
Minerālmēslu lietošana un augsnes kaļķošana
2022 03 31
Minerālmēslu lietošana un augsnes kaļķošana
Augi, tāpat kā citas dzīvas radības, sastāv no dažādiem elementiem, lai augs izaugtu un veidotu ražu tam ir nepieciešamas barības vielas. Visa pamats ir augsne – jo auglīgāka augsne, jo labāk –, lai to nenoplicinātu un raža pēc iespējas būtu kvalitatīvāka, un lielāka, to jānodrošina ar mēslojumu, kas ir sabalansēts atbilstoši veiktajām augsnes analīzēm.
Vairāk
Ceļvedis lauksaimniekam - kā izvēlēties piemērotāko lopbarības zālāju maisījumu?
2022 02 28
Ceļvedis lauksaimniekam - kā izvēlēties piemērotāko lopbarības zālāju maisījumu?
Uzskatāms materiāls, kas, balstoties uz maisījuma piemērotību un augsnes tipu, palīdzēs saprast, kurš no lopbarības zālāju maisījumiem Jūsu saimniecībai ir piemērotākais. Kā arī, papildus ir norādītas izsējas normas un izmantošanas ilgums gados. Detalizēts katra maisījuma apraksts un sastāvs.
Vairāk
Vasarāju sēja un sēklas materiāls
2022 02 22
Vasarāju sēja un sēklas materiāls
Pamatā lielākās zemes platības saimniecībās ierasts apsēt jau rudenī, bet, lai mazinātu dažādus riskus ziemāju sējumu nepārziemošanas gadījumā, vai, lai kompensētu augšanas laikā radušos ražas zudumus, kā arī apsētu laukus, kuros raža tika novākta vēlāk, tādējādi nepaspējot tos apstrādāt rudenī, izvēlamies vasarāju kultūraugus. Piedāvātais vasarāju kultūraugu klāsts ir plašs, lai katra saimniecība varētu izvēlēties sev piemērotāko. 
Vairāk
Agrotehniskie pasākumi slāpekļa deficīta kompensēšanai
2022 01 26
Agrotehniskie pasākumi slāpekļa deficīta kompensēšanai
Mēslojuma cenām sasniedzot neprognozējamus augstumus, viena no aktuālākajām tēmām šajā sezonā ir rast iespējas samazināt mēslojuma izmaksas. Gandrīz katra saimniecība, gaidot pavasari, plāno veidus, kā samazināt izmaksas nesamazinot ražu.
Vairāk
Starpkultūru augu maisījumi, pieredze 2021. gada sezonā
2021 11 11
Starpkultūru augu maisījumi, pieredze 2021. gada sezonā
Klimata izmaiņu un lauksaimniecības zemju intensīvās apstrādes rezultātā, aizvien aktuālāks kļūst jautājums, kā saglabāt augsnes auglību un tās ilgtspējību nākotnē. Lielisks risinājums ir saimniecībā ieviest starpkultūras jeb uztverēj-augus, kas ir viena no iespējām kā saimniecībā nodrošināt ekoloģiski nozīmīgas platības (ENP), kas ir viens no trim zaļināšanas prakšu veidiem.
Vairāk
Minerālmēslu cenu veidošanās
2021 11 05
Minerālmēslu cenu veidošanās
Šajā rudenī plašas diskusijas lauksaimnieku vidū raisa minerālmēslu cenu straujais kāpums, ne viens vien lauksaimnieks ir aizdomājies kāpēc veidojas tik straujš cenu kāpums un kā plānot mēslošanas darbus pavasarim? Savus komentārus sniedz Dainis Pelšs, SIA "Linas Agro" minerālmēslu tirdzniecības komercdirektors.
Vairāk
Augu aizsardzības līdzekļi rudenim un pavasarim
2021 10 14
Augu aizsardzības līdzekļi rudenim un pavasarim
Septembrī Linas Agro sadarbībā ar ADAMA izsludināja īpašo akcijas piedāvājumu visiem mūsu klientiem. Šajā rakstā apskatām akcijā ietverto produktu īpašības un priekšrocības, lai Jums būtu vieglāk izvēlēties savai saimniecībai piemērotāko produktu gan rudens, gan pavasara sezonai.
Vairāk
Pieredzes apmaiņas brauciens uz Poliju
2021 09 30
Pieredzes apmaiņas brauciens uz Poliju
No 22. līdz 24. septembrim SIA “Linas Agro” Graudaugu un rapšu sēklu tirdzniecības vadītāja Dace Kazlauska kopā ar Agronomi/tirdzniecības menedžeri Sarmīti Nāburgu apmeklēja Kukurūzas dienas (Corn days in Poznan) un izstādi “Agro Show Bednary” Polijā. Pieredzes apmaiņas braucienu organizēja Syngenta visu 3 Baltijas valstu sēklu tirdzniecības pārstāvjiem no dažādiem uzņēmumiem.
Vairāk
Linas Agro iesaka - mikroelementu mēslojums no AgroNutrition
2021 09 27
Linas Agro iesaka - mikroelementu mēslojums no AgroNutrition
Linas Agro iesaka – AgroNutrition šķidros mikroelementu mēslojumu Actiflow Combo un Actiflow MCZ – augu papildu barošanai caur lapām graudaugiem un rapsim. Augstas kvalitātes suspensijas koncentrāts ir speciāli izstrādāts, lai nodrošinātu augus ar svarīgākajiem makro un mikroelementiem,  vienlaicīgi nodrošinot augus ar viegli uzņemamām barības vielām ar ļoti labu noturību uz augu lapām, kas nodrošina augus ar ilgstoši pieejamām barības vielām. Abu produktu sastāvā ir mangāns, kura deficīta gadījumā augos tiek ietekmēta slāpekļa apmaiņa.
Vairāk

Linasagro.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu