“Linas Agro Group” stiprinās pozīcijas sertificētu sēklu tirgū

2018 05 21

“Linas Agro Group” stiprinās pozīcijas sertificētu sēklu tirgū

Akciju sabiedrība “Linas Agro Group” plāno izvērst sertificētu sēklu ražošanu un tirdzniecību, tāpēc šī gada 1. jūlijā veiks izmaiņas pārvaldāmajos uzņēmumos. Līdz šim ar sertificētu sēklu tirdzniecību Lietuvā nodarbojās divi Grupas uzņēmumi – AB “Linas Agro” un UAB “Dotnuva Baltic“. Turpmāk ar sēklu un citu augkopības produktu pārdošanu nodarbosies tikai AB “Linas Agro”, savukārt, UAB “Dotnuva Baltic“ koncentrēsies uz sēklu ražošanu un jaunu šķirņu attīstību, sarunām un līgumu slēgšanu ar galvenajiem Lietuvas un ārvalstu sēklu piegādātājiem un selekcionāriem. Šādu izmaiņu mērķis – stiprināt “Linas Agro Group“ sēklu sagatavošanas jaudas Lietuvā un attīstīt jaunu preču zīmi – “Dotnuva Seeds“. Pašlaik klientiem prezentējama starptautiskā sēklu preču zīme palīdzēs tiem atpazīt uzticamas, augstas kvalitātes sertificētas sēklas Baltijas valstīs.

No 2003. gada “Dotnuva Baltic“ sēklu sagatavošanas rūpnīcā tiek sagatavotas dažādu sugu un šķirņu zemkopības augu sēklas. Rūpnīca saražo 22.000 tonnas sertificētu sēklu gadā. Baltijas un citu apkārtējo valstu tirgos tās ir jau pazīstamas savas augstās kvalitātes dēļ un neoficiāli tiek sauktas par “Dotnuvas sēklām“ (“Dotnuvos sėklos“). Lai veicinātu atpazīstamību ne tikai Lietuvā, bet arī citās Baltijas valstīs, reģistrēts jauns starptautiskais to nosaukums “Dotnuva Seeds“.

Tam, lai apmierinātu pieaugošā sertificētu sēklu tirgus Baltijas valstīs vajadzības, Grupa 2018.–2020. gadā plāno palielināt sēklu sagatavošanas jaudas. Sākumā ieplānots līdz 40 procentiem palielināt noliktavu platības Lietuvā un izveidot maksimāli efektīvu sēklu loģistikas ķēdi.

„Mēs nolēmām apvienot abu uzņēmumu spēkus preču un pakalpojumu zemkopjiem darbībā, tāpēc pirms gada uzaicinājām UAB “Dotnuva Baltic“ ģenerāldirektoru Darjusu Jalovecku (Darius Jaloveckas) strādāt AB “Linas Agro“ un kļūt par visas preču un pakalpojumu zemkopjiem piegādes ķēdes Baltijas valstīs vadītāju. Viņš spēja atrast veidus, kā panākt ciešāku uzņēmumu savstarpējo sadarbību un apvienot komandas, lai mēs varētu piedāvāt klientiem arvien pievilcīgākus risinājumus. Pirmie soļi tika sperti vēl pagājušovasar pārceļot sēklu tirdzniecību Latvijā no SIA “Dotnuva Baltic“ uz SIA “Linas Agro“. Cenšamies panākt, lai “Linas Agro“ un “Dotnuva Baltic“ darbojas kā viena komanda,“ – teica AB “Linas Agro Group“ ģenerāldirektors Darius Zubas.

Latvijā ar UAB “Dotnuva Baltic“ sagatavojamo sēklu tirdzniecību nodarbojas SIA “Linas Agro“, bet Igaunijā – AS “Dotnuva Baltic“.

„No 1. jūlija UAB “Dotnuva Baltic“ vēl vairāk koncentrēsies uz lauksaimniecības tehnikas, rezerves daļu, graudu un fermu iekārtu pārdošanu, servisa darbības efektivizēšanu, pakalpojumu attīstību un sēklu ražošanu, bet AB „Linas Agro“ orientēsies uz augkopību. Apvienosim komandas kopīgai darbībai, lai zemkopji visu viņiem nepieciešamu produktu paketi saņemtu no vienām rokām, jo tā viņiem ir ērtāk. Ar savu popularitāti mūsu ražotās sēklas jau pārsniedza Lietuvas robežas, tāpēc jaunā preču zīme “Dotnuva Seeds“ būs augstas kvalitātes ekvivalents visā reģionā. Tādējādi nostiprināsies mūsu pozīcijas gan sertificētu sēklu tirgū Baltijas valstīs, gan arī visā agrobiznesa sektorā. Ticu, ka pēc kāda laika kļūsim par to uzņēmumu grupu Baltijas valstīs, kuru klients izvēlas vispirmāk,“ – teica AB “Linas Agro“ izpilddirektors un UAB “Dotnuva Baltic“ ģenerāldirektors Darius Jaloveckas.

Katru gadu Grupa klientu saimniecībās Lietuvā, Latvijā un Igaunijā piegādā 22 tūkst. tonnu sēklu. Cerams, ka šajā finanšu gadā šis apjoms būs par 5 procentiem lielāks nekā pagājušogad.

Linasagro.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu