Laika ziņas

“Linas Agro” ziedo līdzekļus

2020 12 23

 “Linas Agro” ziedo līdzekļus

2020. gada 23. decembris.

“Linas Agro” ziedo līdzekļus 1500 silto maltīšu pagatavošanai Covid-19 pacientu aprūpē iesaistītajiem mediķiem

Informāciju sagatavoja Viesturs Strauja, SIA “Linas Agro” mārketinga vadītājs.

No pirmdienas, 21. decembra, siltās maltītes akcijas “Galds savējiem” ietvaros sāka saņemt Covid-19 pacientu aprūpē iesaistītie mediķi Daugavpilī. Tāda iespēja radās pēc SIA “Linas Agro” pagājušās nedēļas nogalē veiktā mērķa ziedojuma fondam “Ziedot.lv”. Savukārt sabiedriskā labuma organizācijas “Hospiss LV” vadītāja Ilze Neimane-Nešpora, kas ir kampaņas “Galds savējiem” iniciatore un organizatore, nekavējoties sazinājās ar Daugavpils ēdināšanas uzņēmumu “TSI Pusdienu restorāns”, kas ļoti operatīvi uzsāka silto maltīšu gatavošanu un piegādi Daugavpils mediķiem.

“Ļoti laba sadarbība ar “TSI Pusdienu restorānu” Daugavpils mediķu ēdināšanā mums izveidojās jau pavasarī pirmā Covid-19 viļņa laikā, kad siltās maltītes tika piegādātas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādēm. Tagad tieši “Linas Agro” ziedojums ar lūgumu to novirzīt reģionu mediķu atbalstam, radīja mums iespēja atsākt šo sadarbību un palīdzību mediķiem Daugavpilī,” uzsver I. Neimane-Nešpora. “Katras maltītes izmaksas ir noteiktas 3,50 eiro apmērā. Plānots, ka līdz 11. janvārim, kamēr valstī ir noteikta ārkārtas situācija, darbdienās Daugavpils mediķiem tiks gatavotas un piegādātas 85 siltās maltītes, savukārt brīvdienās un svētku dienās – 30 porcijas. Bet atlikušos “Linas Agro” ziedotos līdzekļus mēs izmantosim, lai nedaudz palielinātu Rīgā gatavoto silto maltīšu skaitu. Te jāpaskaidro, ka katru dienu kopumā būtu nepieciešams pagatavot un piegādāt apmēram 1000 silto maltīšu. Taču šobrīd ar ziedotāju līdzekļiem pietiek, lai pagatavotu apmēram 640 maltītes dienā. Tas nozīmē, ka katrs jauns ziedojums ir ļoti vērtīgs atbalsts. Un ļoti gribas cerēt, ka izdosies sniegt atbalstu mediķiem ne tikai Rīgā un Daugavpilī, bet arī citviet reģionos, taču tas atkarīgs ne tikai no ziedotājiem, bet arī ēdināšanas uzņēmumiem, kas ir gatavi uzņemties rūpes. Jo silto maltīšu gatavošana ēdinātājiem nav lielās peļņas darbs. Tā tiešām ir sadarbība mediķu atbalstam.”

Daugavpilī strādājošais “TSI Pusdienu restorāns” savā ikdienas darbā ir specializējies maltīšu piegādē uz darbavietām. Restorāna vadītāja Žanna Vingre stāsta, ka mediķu maltītes tiek gatavotas, domājot par dažādām gaumēm: “Lai katrs varētu izvēlēties, kas vairāk pa prātam, gatavojam gan vistas gaļu, gan cūkgaļu. Otrā ēdiena piedevās liekam kartupeļu, griķus vai rīsus. Katru dienu vārām divu veidu zupas. Esam uzrunājuši arī savus kolēģus un sadarbības partnerus konditorus, lai svētku dienās mediķiem pusdienu reizē varētu piegādāt arī kādu saldu gardumu.”

Daugavpils slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs atzīst, ka pirmdien piegādātās siltās maltītes darbiniekiem bijis ļoti patīkams pārsteigums: “Viss tika saorganizēts ļoti ātri. Protams, ka mediķiem tagad vieglāk. Ēdiens ir garšīgs un pārdomāti iepakots ērtai lietošanai. Labi jūtu, ka mūsu darbiniekiem svarīga ir arī tā atbalsta sajūta, ka viņi jūtas novērtēti. Domāju, ka šī palīdzība mediķiem būs labs pamudinājums arī vietējiem uzņēmējiem.”

Daugavpilī Covid-19 pacienti tiek stacionēti vienā no reģionālās slimnīcas struktūrvienībām – Plaušu slimību un tuberkulozes centrā, kas tagad pārveidots par Covid-19 slimnīcu.

Pie mums ikdienā ārstējas apmēram 90 pacientu, no kuriem 10 % līdz 15 % atrodas smagā vai pat ļoti smagā stāvoklī un kuriem nepieciešama intensīvā terapija vai kāda orgāna aizstājterapija. Jaunākais pacients ir vecumā ap 20 gadiem, bet vecākajiem ir pāri 90. Lielākā daļa pacientu ir vecumā virs 65 gadiem. Šobrīd esam gatavi uzņemt ap 130 pacientu un nepieciešamības gadījumā stacionēt pat līdz 180 Covid-19 pacientiem, taču tad mums būtu nepieciešami papildspēki, jo mediķu noslodze jau tagad ir liela,” skaidro G. Semjonovs.

Ziedojot līdzekļus siltajām maltītēm mediķiem, kas iesaistīti Covid-19 pacientu aprūpē, uzņēmums “Linas Agro” vēlējās atbalstu pēc iespējas sniegt tieši reģionu slimnīcām. Taču, meklējot sadarbības partnerus starp ēdināšanas uzņēmumiem, ne vienmēr un ne visur tos var atrast. Nodibinājuma “Hospiss LV” vadītāja I. Neimane-Nešpora arī atzīst, ka iesaiste akcijā “Galds savējiem” primāri ir nevis peļņas, bet atbalsta un labas gribas projekts: “Tā ir mūsu kopīgā iespēja palīdzēt mediķiem un, jā, arī iespēja strādāt ēdināšanas uzņēmumu darbiniekiem, kad ārkārtas situācijas nosacījumu dēļ ir noslāpēts tradicionālais pieprasījums pēc restorānu pakalpojumiem.”

“Linas Agro” valdes priekšsēdētājs Martins Ingemans Jensens skaidro, ka uz ziedojumu tieši akcijai “Galds savējiem” bijuši vairāki pamudinājumi: “Raugoties uz šā gada rezultātiem, kurus esam sasnieguši kopā ar zemnieku saimniecībām, droši varu teikt, ka mūsu uzņēmumam ir bijis labs gads. Tajā pašā laikā 2020. tomēr ir pavisam citādāks gads, kas mainījis ne tikai mūsu visu ikdienu, bet arī svētkus. Parasti pirms Ziemassvētkiem mēs devāmies ciemos pie čaklākajiem zemniekiem, lai personiski pateiktu paldies par viņu paveikto darbu. Taču šogad daudz kas notiek citādāk, un ciemošanās klātienē arī jāatliek. Bet šobrīd mums ir iespēja atbalstīt mediķus, kam nākas strādāt vairāk un smagāk nekā jebkad. Būtībā mēs esam sagādājuši kopīgu svētku prieku, jo ar ziedojumu mediķu maltītēm arī sev esam uzdāvinājuši devēja gandarījumu.”

Savukārt fonda “Ziedot.lv” pārstāve Ilze Ošāne, vērtējot uzņēmēju iesaisti labdarībā, atzīst: “Tā ir ļoti laba tendence, kas liecina par sabiedrības gatavību atbalstīt tos, kam šobrīd jāsakopo lielāki spēki. Krīzes skartajiem cilvēkiem un uzņēmumiem ir ļoti svarīgi sajust, ka līdzas ir stiprāks plecs, uz kura atbalstīties, lai izkļūtu no grūtībām. Katrs ziedojums, liels vai mazs, ir cilvēkus vienojošs labas gribas žests.”

 

Papildu informācija:

Viesturs Strauja

SIA “Linas Agro“ mārketinga vadītājs

“Baltijas Ceļš“, Cenu pagasts, Ozolnieku novads, LV-3043

Mob. +371 27 89 23 00

E-pasts: info@linasagro.lv

www.linasagro.lv

Pārlūkojot www.linasagro.lv, jūs piekrītat, ka mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu vietnes nevainojamu darbību.