Pieredzes brauciens uz kukurūzas izmēģinājumiem Polijā

2022 09 26

Pieredzes brauciens uz kukurūzas izmēģinājumiem Polijā

Pagājušajā nedēļā Linas Agro Sēklu produktu grupas vadītāja Dace Kazlauska piedalījās Syngenta organizētajā Baltijas sēklu menedžeru pieredzes apmaiņas braucienā uz Poliju “Corn days in Poznan”. Pierdzes brauciena mērķis bija apskatīt dažādu šķirņu kukurūzu sējumus un uzzinātu vairāk par to audzēšanas tehnoloģijām, kā arī, lai iepazītos ar Syngenta sēklas piedāvājumu – Hyvido ziemas miežu (LA piedāvājumā: SY Toreroo, SY Baracooda) un ziemas rapšu šķirnēm (LA piedāvājumā: SY Ilona, SY Aganos, SY Alibaba). Kukurūzas izmēģinājumu lauki atradās selekcijas stacijā “COBORU” un brauciena ietvaros tika apmeklēta arī agro izstāde “Agro Show Bednary”, kur bija iespēja redzēt lauksaimniecības tehnikas piedāvājumu, kā arī dažādus risinājumus dārzkopības jomā.
Izmēģinājuma laukos bija apskatāma arī Linas Agro jaunā šķirne “SY Liberty”, kura būs mūsu sēklu portfolio jaunajā sezonā. Lai novērtētu šķirnes piemērotību mūsu klimatiskajiem apstākļiem, sadarbībā ar vairākiem zemniekiem, jau šobrīd esam iesējuši šo šķirni atsevišķos ražojošos laukos. 


SY Liberty raksturojums:
•    Graudu tips: flint/dent (kramveida un iedobuma tipa);
•    Mērķis: skābbarības ražošanai, biomasas ieguvei, graudiem;
•    FAO 200-210;
•    Augsts potenciāls zaļās masas un ražas kvalitātes iegūšanai.


Secinājumi pēc brauciena: “Arī Polijā tāpat kā Latvijā šajā sezonā nav bijuši pietiekami labvēlīgi augšanas apstākļi, ilgstošā sausuma dēļ kukurūza attīstījās lēnāk kā citus gadus, kā rezultātā novērojami insekticīdu postījumi, augi ir novārdzināti, bet savu ražas potenciālu ir saglabājuši vidēji augstā līmenī. Der atcerēties, ka, izvēloties kukurūzas sēklu, vajadzētu lielāku uzmanību pievērst šķirnēm, kas ir ar augstāku slimību noturību un augstākiem kvalitātes rādītājiem. Šīs šķirnes izmēģinājumu laukos izskatījās labāk – ar lielāku zaļās masas prognozējamo rezultātu.”


 

Linasagro.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu