Linas Agro ziemāju izmēģinājumi 2021/2022 gada sezonā

2021 12 09

Linas Agro ziemāju izmēģinājumi 2021/2022 gada sezonā

Linas Agro komanda 2021/2022 gada sezonā ir ierīkojusi ziemāju sēklu izmēģinājuma laukus 4 vietās Latvijā. No šiem 4 izmēģinājuma laukiem 2 ir ierīkoti profesionāļu uzraudzībā un 2 – ražojošās saimniecībās.

1. Izmēģinājuma lauks z/s “Jaunkalni”

Arī jaunajā sezonā turpinam veiksmīgu sadarbību ar z/s Jaunkalni, Kazdangas novadā. Saimniecības ierīkotajos izmēģinājuma laukos ir iesētas 6 ziemas kviešu šķirnes – Ada, Balitus, Etana, Asory, Lakaja un hibrīdie kvieši SU Hymalaya. Izmēģinājuma laukos ir iesēti arī ziemas rapši, kuriem nepieciešamo sēklas materiālu nodrošināja sēklu ražotāji. No Linas Agro piedāvājumā esošajām šķirnēm ir iesēti Rapool – Dominator – Dekalb (Bayer) Expectation Dk,  Syngenta – Aganos un SY Ilona – ziemas rapša šķirnes. Izmēģinājuma lauku varēs novērtēt klātienē saimniecības organizētajās Lauku dienās (ja to atļaus epidemioloģiskie noteikumi valstī), kā arī pavasarī Linas Agro speciālisti apsekos laukus un sniegs savu ieskatu un komentārus par augu attīstību.

2. Lauka izmēģinājumi Latgales lauksaimniecības zinātnes centrā

Lai iegūtu kvalitatīvus rādītājus graudaugiem, sadarbībā ar izmēģinājuma staciju Viļānu pagastā, Rēzeknes novadā, iegūsim agrometeoroloģisko apstākļu raksturojumu un fenoloģiskos novērojumus (cerošana, stiebrošana, vārpošana, ziedēšana, piengatavība, veģetācijas perioda ilgums), kā arī plānojam iegūt ražas un kvalitātes rādītājus – raža t/ha, 1000 graudu masa,  proteīns, lipekļa saturs, cietes saturs, tilpummasa, krišanas skaitlis u.c., kurus publicēsim mūsu katalogos un citos informatīvajos materiālos. Viļānos ir iesētas 7 ziemas kviešu šķirnes – Ada, Balitus, Etana, Asory, Lakaja, Hallfreda, Kena Ds. Kā arī 2 rudzu šķirnes – līnijšķirne Elias un hibrīdā šķirne Su Promotor.

3. Izmēģinājuma lauks z/s “Rūķi”, Valmieras novadā

Sadarbībā ar zemnieku saimniecību tika iesētas 3 ziemas kviešu šķirnes – Balitus, Etana, Asory – un ziemas hibrīdie mieži – Toreroo. Šajos laukos tiks pielietota saimniecības mēslošanas un miglošanas tehnoloģija. Linas Agro speciālisti pavasarī apsekos laukus un sniegs savus komentārus par šķirņu attīstību.

4. Izmēģinājuma lauks Mazblīdenē

Sadarbībā ar SIA “Latvijas Augu aizsardzības un pētniecības centrs” rudenī ierīkojām ziemas kviešu izmēģinājuma lauku Mazblīdenē, šosejas A9 (Rīga-Liepāja) labajā pusē. Šajā laukā savām un klientu vajadzībām pārbaudīsim Linas Agro piedāvājumā esošās ziemas kviešu šķirnes - SU Hymalaya, Balitus, Etana, Asory, Lakaja DS un dažādus mēslošanas un augu aizsardzības līdzekļus – gan speciāli ierīkotos izmēģinājumu lauciņos (kvalitatīvo datu iegūšanai), gan reālā ražojošā laukā 5 lielās slejās. No šī lauka plānojam iegūt ražas un kvalitātes rādītājus – raža t/ha, 1000 graudu masa,  proteīns, lipekļa saturs, cietes saturs, tilpummasa, krišanas skaitlis u.c. No šī lauka regulāri veidojam un turpināsim veidot lauku apskatus, kā arī ikviens interesents var apmeklēt lauku klātienē.

  • Vairāk informācijas par to, kas šeit ir paveikts rudenī pieejams šajā rakstā: raksts
  • Video formāta rudens lauka apskats: 

2022. gadā plānojam papildināt izmēģinājumus Viļānos ar vasaras kviešu, miežu, pupu, zirņu u.c. šķirnēm. Turpinās zālāju izmēģinājumi LLU Zemkopības institūtā Skrīveros. Kā arī attīstīsim jaunas idejas izmēģinājumiem Mazblīdenē.

Linasagro.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu